IMG_9779

Željezničar poražen na Policama

Fudbaleri Željezničara su u okviru 24. kola m:tel Premijer lige BiH poraženi od Leotara sa 1:0.

U 22. minuti velika šansa za Leotar, Handžić je sa pet metara promašio naš gol. Domaći su poveli u 32. minuti, a strijelac je bio Stojković. Prusina u 38. minuti glavom šutira pored gola. U posljednjoj minuti prvog dijela velika šansa za Plave. Štilić je prošao po strani, ubacio, Drljo šutirao, a Puletić sjajno odbranio svoj gol. Na poluvrijeme se otišlo sa 1:0.

Amoah dobro ubacuje u 67. minuti, Hodžić stariji šutira pored gola domaćih. U 85. minuti Amoah ubacuje, Krpić prihvata loptu, šutira, ali defanzivci Leotara spašavaju gol u posljednji trenutak.

Željezničar: Bender – Galić, Drina, Cocalić, Jašarević – Hodžić (18), Beganović – Amoah, Štilić, Drljo – Krpić. Još su igrali: Hodžić (99), Haračić, Mekić,

Narednu utakmicu Željezničar igra u srijedu u okviru polufinala Kupa BiH protiv Veleža. Susret na stadionu Rođeni počinje u 20:30 sati.