9

Anes Bostandžić i Nejra Sipović srebreni u Konyi

Takmičarka karate kluba Ippon iz Sarajeva i seniorska reprezentativka Bosne i Hercegovine Nejra Sipović nastavlja nizati uspjehe.

Nakon titule prvakinje Evrope u mlađim seniorkama, Nejra je briljira i u seniorskoj konkurenciji osvojivši srebrenu medalju na Svjetskoj ligi Serije A.

Ovo takmičenje se održalo u turskoj Konyi, a Nejra je nastupala u kategoriji seniorki do 55 kilograma. Na putu do finala ovog prestižnog takmičenja redom je savladala predstavnice Engleske 5:0, Tunisa 3:0, Kazahstana 9:3, Poljske 2:0 i Turske 8:5.

U finalu je nedostajalo malo energije da se savlada Samaševa iz Kazahstana.

Naš reprezentativac i član Karate kluba Champion Anes Bostandžić osvojio je također srebrenu medalju na seniorskon turniru Serije A, koji se održava u turskoj Konji.

Anesov protivnik u finalu bio je predstavnik Saudijske Arabije, koji je prvak svijeta u kategoriji U-21.

Karatista KK Champion Ilidža plasirao se u finale Serije A nakon pobijeda nad predstavnicima Jordana (2:0), Alžira (6:2), Irana (9:1), Italije (5:2), a u polufinalu je deklasirao još jednog takmičara iz Jordana (9:0).

Inače, ovo je Bostandžiću drugi seniorski nastup u Seriji A, a u prvom je osvojio zlato u Atini.